TURTLE BEACH EAR FORCE XC1 (XBOX360)

ON:

Każdy gracz konsolowy wie jak ważna jest komunikacja podczas sesji, szczególnie tych ustawianych, aby zdobyć achievementy. W takich rozgrywkach dogadanie się z innymi graczami to połowa sukcesu, a drugą jest wytrwałość podczas boostowania. Ja przeważnie gram na Xbox360 i do tej pory używałem standardowego headseta otrzymanego wraz z konsolą. Jest on mały, szary i raczej średniowygodny. Okazało się, że na naszym rodzimym rynku mamy bardzo dobry zamiennik słuchawki, a jest nim TURTLE BEACH EAR FORCE XC1.

Ogólnie główny wpływ na jakość naszych rozmów ma szybkość połączenia internetowego, jakim dysponujemy w naszych domach. Ja pracuję i gram na 6MB, które podłączone jest do kilku komputerów oraz telewizji i konsol. Praktycznie nic nie jest na kablu, lecz na Wi-fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do sieci w każdym miejscu. Niestety, jednocześnie ze spadkiem transferu pojawiały się problemy z komunikacją, które skutecznie uniemożliwiały grę oraz rozmowy. Zastanawiałem się czy zmiana zestawu słuchawkowego jest w stanie coś zmienić. Okazało się, że tak.

XC1 testuję do około 2 tygodni, jest za mną kilka nocnych sesji z graczami zza oceanu oraz krajanami. Jak do tej pory nie zauważyłem niczego, co może negatywnie wpłynąć na moją wysoką ocenę tego sprzętu. Po pierwsze słuchawki są duże i wygodne. Choć powinienem powiedzieć słuchawka, bo jest to jak w przypadku headseta od Xboxa, pojedyncza słuchawka na pałąku, do którego przymocowany jest ruchomy mikrofon. Słuchawka zakrywa całą małżowinę uszną, przez co izoluje nasze ucho od dźwięków z zewnątrz, dzięki temu naprawdę bardzo dobrze słyszymy co mówią do nas inni gracze. Kolejna sprawa to sam pałąk. Podczas 3-4 godzinnych sesji nie było mowy o zmęczeniu i uciskaniu głowy. Wpływ na to na pewno mają wyściółka, która przylega do naszego ucha (czarny przyjemny materiał oraz gąbka eko-skórą na wewnętrznej stronie pałąka). Kolejna sprawa to mikrofon. Możemy go swobodnie ustawiać do pozycji jaka nam najbardziej odpowiada, dodatkowo bardzo dobrze zbiera tylko głos gracza, a wygłusza odgłosy otoczenia. Na przewodzie którym podłączymy słuchawki do naszego pada zamieszczony jest pilot na klipsie. Przypominają mi się stare piloty w discmanach. Przy jego pomocy możemy swobodnie zmieniać poziom głośności naszych rozmów lub całkowicie wyciszyć sprzęt. Jak widać, jeśli idzie o wygodę jaką odnosimy z fizycznego użytkowania sprzętu, nie mam zastrzeżeń. Podobnie jest z techniczną stroną. Po pierwsze, nawet podczas „słabszych” połączeń byłem wstanie bez problemu usłyszeć graczy z mojej drużyny, co w przypadku starego headseta kończyło się bardzo dużym spadkiem jakości rozmów lub całkowitą utratą kontaktu na kilka, kilkanaście sekund.  Podczas użytkowania TURTLE BEACH EAR FORCE XC1 nie doszło do takiej sytuacji ani razu. Nie ukrywam, że gorzej słyszałem innych graczy, ale nadal był to poziom zadowalający i dający możliwość swobodnej gry. To duży plus. Kolejna sprawa, gdy podłączymy jakiekolwiek słuchawki do pada, trzeba liczyć się z tym (jeśli gramy na bezprzewodowym sprzęcie), że nasza bateria „nie pociągnie” tak długo jak normalnie. Mile się zaskoczyłem gdyż mimo swojej „wielkości” headset nie powoduje dużo szybszej śmierci naszej baterii, niż normalny mały zestaw dodawany do konsoli. Jeszcze jedna sprawa, słuchawkę swobodnie możemy założyć na lewe jak i prawe ucho.

Podsumowując. Nie jestem jakimś mega świrem muzycznym, który zna się na wszystkich przenoszeniach, kablach, głośnikach itd. Jestem casualowym graczem, który potrzebował dobrego zamiennika zwykłego headsetu. XC1 okazało się idealnym rozwiązaniem za przystępną cenę. Jeśli już o cenie mowa. Sugerowana cena detaliczna u polskiego dystrybutora to 119,90zł. Warto zapłacić za bardzo duży skok jakościowy naszych połączeń podczas sesji XBL. Warto!

Jeszcze takie małe dane techniczne ze strony polskiego dystrybutora firmy Galapagos Interactive:

Słuchawka: 40mm, impedancja: 32 ohmy, 20 – 20,000Hz, SPL: >120dB+3dB/mW
Mikrofon: 50Hz – 15kHz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Autor: Marudy

Podziel się postem
468 ad