Marudzenie – blog popkulturowy

Piszemy o popkulturze – grach, filmach, książkach i muzyce

NIE TYLKO MARUDZENIE

Gigant.pl

90% zakupów robimy w Internecie. Powodów jest kilka. Przede wszystkim przy takim trybie życia nie mamy czasu na wypad do miasta, poza tym w sklepach stacjonarnych często nie ma tego, co akurat chcemy sobie kupić. Wiele razy odbiliśmy się od półki księgarni lub sklepu z grami, bowiem ktoś wpadł na pomysł, że premierowej książki nikt nie kupi, co za tym idzie – nikt jej nie zamówił do sklepu. Norma. W takich chwilach bierze nas złość, aby nie powiedzieć brzydziej.

Jaka jest różnica czy będziemy czekali kilka dni na zamówienie i odbierzemy je w oddalonym o 34 km sklepie, od zamówienia złożonego online, na które także przyjdzie mi poczekać kilka dni? Właściwie żadna – poza tymi 34 kilometrami. Przeglądając oferty wielu sklepów internetowych znajdziemy zawsze coś dla siebie. Czasem lubimy po prostu grzebać w sieci i szukać wyjątkowo dobrych okazji. Ja przegrzebuję sklepy w poszukiwaniu tanich gier na Xboxa lub książek, Paulina lubi wygrzebać jakąś błyskotkę, coś do kuchni lub mieszkania. To normalne, że szukamy sklepów zaufanych, gdzie cena produktu nie będzie wygórowana, a na towar nie musimy czekać kilka tygodni.

20140310125142baner_glowny

Jednym z takich wielobranżowych marketów jest sklep gigant.pl. Znajdziemy tutaj wszystko: od zabawek dla dzieciaków do gier i konsol. To ponad 700 tysięcy produktów w różnych kategoriach. Na pierwszy rzut oka możemy trochę się zgubić. Widać, że platforma ma swoje lata i czeka ją gruntowna przebudowa, ale po dłuższym bytowaniu na stronach jesteśmy w stanie się przyzwyczaić do menu. Po prostu trzeba się przeklikać.

Na pewno ogromnym plusem giganta jest dostępność produktów, które czasami już „zeszły z rynku”. Książki, jakich nakład się skończył, płyty z „zapomnianych” katalogów, czy antologie na DVD wydane bardzo dano temu. Naprawdę jest w czym wybierać. Podobnie jest z cenami. Wiadomo, znajdziemy tutaj produkty kosztujące więcej niż przeciętnie, ale 70-80% katalogu pozwala nam zaoszczędzić przynajmniej kilka złotych.

20140327151610baner_glowny_prawy

Jeśli chodzi o termin realizacji to jest on standardowy, taki jak w większości sklepów online. Średnio produkty są u nas w przeciągu 24-36 godzin od momentu zamówienia. Wiadomo, jeśli kupujemy towar rzadki, na specjalne zamówienie to okres ten może się wydłużyć, ale o wszystkim zostaniecie poinformowani przez BOK.

W chwili obecnej jedyna bolączka sklepu to stary lay. Wystarczy mieć nadzieję, iż w najbliższym czasie ktoś zabierze się za jego renowacje. Pokataloguje lepiej produkty i będziemy mieć do czynienia z sensownym i przyjaznym dla użytkownika marketem internetowym.