U Marudów w domu kawę i herbatę zawsze pije się z kubka. Ja mam kubek z Wiedźmina, Papi zaś naczynko z „nie cierpiącym poniedziałków” Garfieldem. Uważam, że ludzie dzielą się na kubkarzy i szklankarzy. My zaliczamy się do tych pierwszych. Napoje najlepiej smakują z naczyń z uszkiem. Ponieważ nasza praca w pewien sposób związana jest z e-commerce, to często spotykamy się z projektami innowacyjnymi, czasami wręcz szalonymi. Część z nich nie sprawdza się i dość szybko znika z rynku, ale część „wypala” i na stałe gości w Internecie. Ostatnio podczas grzebania w sieci trafiliśmy na duzekubki.pl

Jako fani gadżetów i wielbiciele kubków wszelkich nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego sklepu. Dwóch facetów z rocznika ’87 postanowiło zrobić coś, co będzie świetną zabawa, a przy okazji da im zarobić trochę kasy. Otworzyli duzekubki.pl i zaczęli sprzedawać wysokiej jakości kubasy z nadrukami związanymi z szeroko rozumianą popkulturą. Co ich wyróżnia od innych takich sklepów, jakich setki pewnie można znaleźć w necie? Po pierwsze, jak sama nazwa sklepu mówi, mamy do czynienia z dużymi kubkami. Każdy ze wzorów dostępny jest w dwóch wersjach: 330ml i 440ml. Ten pierwszy jest standardowym rozmiarem naczyń, ale 440 to już większy kaliber. To kubek Godzilla. Dzisiaj po raz pierwszy wypiłem z niego kawę. Gdy o 8:30 zalewałem wrzątkiem rozpuszczalne granulki, nie pomyślałem, że o 9:30 będę dopijał resztki czarnego napoju. Wiadomo, nie był on już tak gorący, jak na początku, ale nadal letni. Kolejna sprawa to, to, że oferowane w sklepie naczynka są diablo wygodne w użytkowaniu. Ucho idealnie pasuje do dłoni i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że trzymamy w ręku prawie pół litra płynu. Jeśli idzie o trwałość nadruków, to otrzymany do testów kubeczek z rzygającym dinozaurem, zaliczył już dzisiaj 3 mycia, w tym jedno w zmywarce, a nadruk jest w idealnym stanie. Jak zapewniają nas właściciele sklepu wzór powinien wytrzymać nawet 1000 (słownie tysiąc) wizyt w naszych zmywarkach. To tyle, jeśli chodzi o kwestę techniczną. Jeśli przyglądniemy się wzorom, to nie trudno zauważyć, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Gracze uśmiechną się na widok potraktowanych z przymrużeniem oka grafik z gier, wielbiciele pand będą w niebo wzięci widząc „misiową kolekcję”, a jeśli lubicie jednorożce i tęcze też wygrzebiecie coś dla siebie.

Jeśli wybierzecie sobie wzór, to czeka was banalny proces zakupu i płatności. Plusem jest to, że osoby z Katowic i okolic mogą odebrać zamówiony towar osobiście. Jeśli wybierzecie przesyłkę pocztową lub kurierską, to nie musicie się obawiać o to, że wasze paczki nie dotrą w całości. Ekipa sklepu dokłada wszelkich starań, aby towar był idealnie zabezpieczony, co świetnie widać na zdjęciach. Ilość folii bąbelkowej użytej podczas pakowania pozwoli nam się odstresować (pykając ją) przez kilka następnych dni.

Jeśli macie ochotę sprawdzić kubki, to mamy dla was trzy sztuki, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości duzekubki.pl. Co trzeba zrobić, aby wygrać jeden z nich? Wystarczy być fanem Marudzenia i Dużych kubków na facebooku, a później odpowiedzieć na proste pytanie w naszej aplikacji konkursowej, która znajduje się tutaj.