Dziś 31.08 czyli #BlogDay – ten jeden dzień w roku w którym blogerzy polecają blogi innych blogerów. Można powiedzieć, że jest to swoisty łańcuszek, który ma na celu promowanie czytelnictwa w sieci. Czytelnictwa, które nie kończy się na głupich newsach i plotkach.

Zasady tej zabawy są banalnie proste:

  • Znajdź pięć blogów, które czytujesz.
  • Powiadom ich autorów, że zaprosiłeś ich do BlogDay.
  • Napisz krótki opis polecanych blogów i zamieść link do nich.
  • Opublikuj wpis podczas BlogDay (31 sierpnia).
  • Powiadom o swoim wpisie cały świat korzystając z mediów społecznościowych i tagu #BlogDay

Marudy mają także swoich faworytów.

ON:

Na pierwszy strzał leci mała prywata mianowicie Playingdaily http://playingdaily.pl blog niejakiego Andrzeja K.

pd

Czym różni się ten blog od innych portali growych? Przede wszystkim tym, że Andrzej nie jest zepsuty polską branżunią. Dzięki temu jego recenzje są obiektywne i często nacechowane osobistymi odczuciami. Poza tym jeśli szukacie najaktualniejszych informacji z branży gameingowej, to możecie być pewni, że będą na Playingdaily.

Drugim odwiedzanym przeze mnie blogiem jest strona Pawła Tkaczyka http://pl.paweltkaczyk.com

tkaczyk

Skarży się on w swoich mailingach do mnie, że nie czytam jego wiadomości. Zadaje mi pytania, czy na wakacjach odpocznę i czy wiem jak budować własną markę. Mail praktycznie nie otwieram, bo i tak odwiedzam regularnie jego stronę, poza tym myślę, że kiedyś uściśniemy sobie rękę, bo byłem dobrym mistrzem gry w Cyberpunka 2020 i też trochę opowiadam, chociaż nie zawsze mogę się pod tym podpisać. Blog Pawła to marka sama w sobie i jeśli jeszcze tam nie byłeś, to warto tam zajrzeć bowiem można się z niego wiele nauczyć o storytellingu i budowaniu relacji.

No i numer trzeci Ziemia Niczyja http://www.ziemianiczyja.pl fenomenalnego Mariusza Hermy.

no mans land

Pamiętam jego wypowiedzi jeszcze z grupy „Sigify”. Dla mnie to człowiek, który jest niedoścignionym guru muzycznym, chciałbym, aby moje recenzje płytowe choć trochę przypominały jego teksty. Jeśli chcecie poczytać o muzyce w sposób inteligentny a jednocześnie poetycki to zapraszam na jego bloga.

ONA:

Designerskie i nie tylko Interiors http://www.interiorspl.com

interiors

Blog lifestyle’owy z naciskiem na design wnętrz. Nieustające źródło wiedzy, inspiracji. Wioleta uczy jak znaleźć swój styl, jakimi dodatki dobierać, jak łączyć kolory i elementy, by nasze mieszkanie było wyjątkowym azylem. Dodatkowo jej dział DIY sprawia, że każdy ma ochotę zabrać trochę farby, pędzel i kilka innych narzędzi, by stworzyć coś wyjątkowego.

I ostatni w zestawieniu  fenomenalny blog, który zasługuje na miejsce w naszym prywatnym rankingu. Jest to popkulturowy Kulturą w Płot http://kulturawplot.pl. Dlaczego? Bo to miejsce, w którym znajdziecie najlepsze smaczki związane z szeroko pojętą popkulturą. Zresztą sprawdźcie sami.

kultura