Kong: Wyspa Czaszki – recenzja

Kong Wyspa Czaszki - recenzja

Nie miałam w planie, by jechać na ten film. Ale pojechałam, zobaczyłam i nawet mi się podobał. Tzn. w filmie podobało mi się wszystko, poza aktorami. Nie wszyscy, ale jednak większość, wypadła naprawdę marnie. Za to montaż, zdjęcia, dźwięk, muzyka… To bezsprzecznie zachwyca.

Kong: Wyspa Czaszki – recenzja

Bill Randa (John Goodman) zbiera kilka osób i udają się na koniec świata – do miejsca, które jeszcze nigdy nie zostało zbadane. Towarzyszy mu James Conrad (Tom Hiddleston) – specjalista od dzikich lądów, fotoreporterka Mason Weaver (Brie Larson), dowódca wojsk Preston Packard (Samuel L. Jackson) i wiele innych. Miejsce: Wyspa Czaszki. Randa „coś” o niej wie, ale cała ekspedycja ma na celu wyłącznie badanie terenu, flory i fauny.

I znajdują. Gigantyczną małpę, która na dzień dobry rozwala w pył większość ekipy. Ci, którzy zostali, chcą dostać się na skraj wyspy, gdzie ma dotrzeć statek z zaopatrzeniem. To jedyna droga i możliwość ucieczki…

Na miejscu, poza gigantyczną małpą i dość dziwnymi zwierzakami, znajdują jeszcze kogoś…

Patrząc na taką obsadę można stwierdzić, że to jeden z tych filmów, który zachwyci przede wszystkim aktorami. Dupa. Hiddleston jest beznadziejny, ale spokojnie, dużo gorsza jest Larson, której trafił się ten „Room” i tyle. Talentu tu nie widzę… Aktorów ratuje tylko Samuel, ale on ciągle gra tak samo (i właściwie role, które wybiera, są ciągle na jedno kopyto) oraz Goodman i John C. Reilly…

Ale film i tak należy do grona „Warto obejrzeć”, bo jest bardzo dobrze zrobiony, wciąga i świetnie gra napięciem. Poza tym, to wcale nie taki „Jurassic Park”, bo mamy tu kilka spektakularnych rodzajów zabijania człowieka, czym najwyraźniej mocno byli zaskoczeni rodzice, którzy zabrali na „KONGa” swoje 8-10-letnie pociechy.
Fajna akcja, fajna historia, fajne techniczne wykonanie. Inny rodzaj historii wielkiej małpy.

Tagi: Kong: Wyspa Czaszki – recenzja, filmy, recenzja, marudzenie, blog popkulturowy

Autor: Paulina W

Podziel się postem
468 ad