13 powodów (serial) – recenzja

13 powodów (serial) - recenzja

Jakiś czas temu czytałam książkę, na bazie której nakręcono ten serial, więc wiedziałam co i jak, ale i tak byłam w miarę wkręcona w to, jak pokażą to twórcy. Hej, mamy tu przecież ćpanie, chlanie, gwałt i samobójstwo – to zawsze interesuje, jak zostanie to zobrazowane. Bo pokazanie pewnych rzeczy w sposób delikatny, zupełnie zabija dramatyzm.

13 powodów (serial) – recenzja

Dawkowałam sobie odcinki z rozsądkiem. Obejrzałam całość. Nie mogę ocenić tego serialu źle, bo wciąga. Nie jestem już w grupie wiekowej, która mogłaby „przeżywać” go bardziej, ale nie ma co narzekać.

W skrócie: mamy typowe, amerykańskie liceum. Pojawia się w nim nowa uczennica, Hannah. O jej pobycie w szkole dowiadujemy się w dość tragicznych okolicznościach, bowiem już z pierwszego odcinka dowiadujemy się, że Hannah nie żyje. Zabiła się. Coś wydarzyło się – coś na tyle tragicznego, że dziewczyna odebrała sobie życie. Serial to takie połączenie wydarzeń przeszłych z aktualnymi. Poznajemy kolejnych bohaterów i dowiadujemy się co i kto miał wpływ na to, że urocza, śliczna nastolatka usiadła w wannie z wodą i wypruła sobie żyły.

Wiele osób oceniło ją jako irytującą gówniarę.

Ja chyba też miałam kilka takich momentów. Kłóciłam się z iPadem, mówiąc do niego „Dupo! Weź się w garść!” – a potem dopadła mnie myśl, że dla nastolatka pewne sytuacje mogą okazać bez wyjścia. Dochodzą do ściany. Świat za nimi się wali. Wtedy potrzebują kogoś, kto pomoże.

Chyba największy problem, który mam, jeśli chodzi o ten serial, to rozwlekanie go na kolejne odcinki. Wszystko to sprawia, że fabuła się nieznośnie wlecze. Bohaterowie są dobrze zagrani i imponujące jest to, że grają ich młodzi ludzie, ale są momenty, gdy ten nastoletni „dramatyzm” uwiera. Plus za muzykę, za ładny „wykon”, za odnalezienie się we współczesnych realiach. To produkcja na raz, ale myślę, że wiele osób wciągnie się.

Dla mnie to było idealne „tło” do treningów. Serial na raz. Można podawać dalej!

Tagi: 13 powodów (serial) – recenzja, recenzja, marudzenie, blog popkulturowy, blog marudzenie, serial
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Autor: Paulina W

Podziel się postem
468 ad